TIEŠRAIDE. Tikšanās “Būtības Teritorijā”

Bezmaksas vebināri
Naums Nadeždins

filozofs, rakstnieks, publicists, biznesmenis

Datums: 15 .decembris,2020

Laiks: 19:30 - 21:00

Dalības maksa: bezmaksas

Pieteikties
Tiešraide ir noslēgusies. Jums ir iespēja saņemt nodarbības video ierakstu.

Būtības teritorija ir mūsu satikšanās telpa un kopēja, bet ne vienmēr sinhrona, virzība uz priekšu caur mūsu pašu novecojušo stereotipu ērkšķiem, džungļiem un Būtības iegūšanas ierobežojumiem.

Kā Būtība? Visa: faktu, lietu, parādību, notikumu, attiecību, tikšanās, grāmatu, filmu... Sarakstu var  turpināt līdz bezgalībai. Un tāpēc būs vieglāk un precīzāk pateikt, par savas dzīves jēgas, cilvēka dzīvības, iegūšanu. Jo Cilvēks ir tas, kurš strādā ar Būtību. Izprot būtību ( jēgu), rada to. Dalās ar to. Darbs ar būtību atšķir cilvēku no dzīvnieku pasaules. Būt Cilvēkam  arī nozīmē būt spējīgam strādāt ar domām un būtību. Pajautā sev: "Vai es zinu, kā strādāt ar būtību?" Sarežģīts jautājums. Galu galā jebkuram notikumam cilvēka dzīvē ir nevis viena, bet vairākas nozīmes. Notikumu secībai ir semantisks savienojums. Pastāv semantiska slodze cēloņu un iespējamo seku formā.  Reizēm ir jēga saprast notiekošo, lai izmainītu savu pasaules redzējumu, savu viedokli. Visbeidzot, ir jēga, kas ļauj mums redzēt un pieņemt kādu konkrētu  notikumu kā NEPIECIEŠAMU un PIETIEKAMU nosacījumu personīgajai evolūcijai, pašrealizācijai, laimei. Vai Tu zini, kā strādāt ar Būtību? Ja Tu esi godīgs pret sevi, Tu atbildēsi uz šo jautājumu: "Jā un nē".

 Atnāc uz mūsu tikšanās vietu, Būtības teritorijā, lai, pieskaroties citu dalībnieku pieredzei un izmantojot Nauma padomus, Tu virzītu sevi - mīļoto uz priekšu, pat ja tikai nedaudz, par vienu soli vairāk, pār Taviem novecojušo stereotipu ērkšķiem un džungļiem, ierobežojumiem, inerci, lai iegūtu Savas Dzīves Jēgu ( Būtību)

Tu vari būt klātesoš un iesūtīt savu tēmu, kas Tevi šobrīd nodarbība jeb, kas traucē Tev virzīties uz priekšu, vai varbūt, kas Tevi iedvesmo un Tu vēlies par to parunāt ar mums.

Droši raksti, Būtības Teritorija ir atvērta.  http://dzīveselpa@gmail.com. Tēma: "Tikšanās Būtības Teritorijā"

Savukārt, ja Tavs tēma vēl tikai top, tad šajā reizē mēs mācīsimies saredzēt jēgu ( Būtību), izprotot divus Bībeles fragmentus.

 Kāpēc tieši no Bībeles?  Uzzini vairāk mūsu pirmajā tikšanās reizē

 Kurus? Atbilde ir vienkārša: tie, kurus mēs saņēmām nejauši, - tie, kas lasāmi šajā dienā, 15.decembrī, katoļu baznīcā.

Mūsu ieteikums, sagatavosieties mūsu tikšanās reizei un iepriekš izlasīsit Bībeles fragmentus, lai mums nebūtu jātērē laiks lasīšanai tikšanās laikā. Bībeles fragmentus (krievu valodā) varat atrast šeit.

Latviešu valodā šeit   Pravieša Zefanjas grāmata , 3. nodaļas 1. – 2., 9. – 13 un

Latviešu valodā šeit  Mateja evaņģēlijs, 21. nodaļa, 28. – 32

Lasot fragmentus, jums varētu rasties jautājums, KĀPĒC? Piemēram, kāpēc kāds ielika mūsu  tikšanos 15.decembrī, lai man būtu jāizlasa tieši šie konkrētie fragmenti? Kāpēc man ir tik svarīgi saprast to nozīmi? Kāpēc Naums saka, ka man ir ļoti svarīgi saprast šo konkrēto fragmentu nozīmi? Un kāpēc man šķiet, ka kaut kas svarīgs mani  paiet garām? KĀPĒC?

Tiekamies 15. decembrī Būtības Teritorijā - meklējot atbildes uz sarežģītiem jautājumiem KĀPĒC.

Šīs tikšanās pavadonis  - Naums Nadeždins un ar viņu kopā būs Maira Gūtmane un Eva Voldiņa. 

_________________________________

TIEŠRAIDĒ notiks FB "Dzīves elpas" lapā https://www.facebook.com/dziveselpa/ . kur  Tu varēsi uzdot arī savus jautājumus. Saruna notiks krievu valodā

Ja vēlies šīs sarunas ierakstu, tad reģistrējies uz šo tikšanos!

Dalīties sociālajos tīklos: