“Dzīves elpas” VIESISTABĀ viesojas GUNA KĀRKLIŅA -sertificēta astroloģe, žurnāla “Prakstiskā Astroloģija” galvenā redaktoreAstroloģija – palīgs domājošiem cilvēkiem. Astroloģija nav gatava dzīves recepte, nedz Likteņa nenovēršamības tulkojums.

Guna Kārkliņa

Manas pārdomas un skatījums uz astroloģiju un tās pielietojumu:

Astroloģija – palīgs domājošiem cilvēkiem

Astroloģija nav gatava dzīves recepte, nedz Likteņa nenovēršamības tulkojums. Tas ir instruments, kā katram pēc savas brīvas gribas un izvēles dzīvot harmoniskāk un izmantot labvēlīgos zvaigžņu stāvokļus, lai sakārtotu dzīvi, biznesu un darītu labus darbus. Astroloģija arī norāda, kur jābūt apdomīgākam un piesardzīgākam. Bet ļoti daudz kas – mūsu pašu rokās.

Dabas un Kosmosa ritmi
Saskaņā ar dažādām dabas zīmēm esam dzīvojuši izsenis. Ikdienā pie tā nepiedomājam, tomēr no dziļākajiem pieredzes pūriem nekļūdīgi zinām: kad nakts pagājusi, aust diena un otrādi, kad debesis tumšas nomākušās, tad lietus nāk. Kad Mēness dilst vai tukšā fāzē, tad neko jaunu un svarīgu nevajag iesākt – arī to gandrīz katrs esam no dzimtas vecākajiem ļaudīm dzirdējuši. Un interesanti – vairākās senās lauku mājās esmu novērojusi, ka no lievenīša debesīs redzama viena un tā pati zvaigžņu ainava, tātad mājas gan Vidzemē, gan Kurzemē novietotas vienādi. Tas atkal un atkal liek aizdomāties par to, cik ļoti mūsu senči dzīvojuši saskaņā ar dabas zīmēm. Mūsu zināšanas šodien vairs nav tik dziļas, daudz kas no garīgā mantojuma gājis postā, tomēr arī šodien gandrīz katrā mājā ir kalendārs, kurā paskatīties Mēness fāzes, tā atrašanos zodiaka zīmēs vai Mēness dienas – kad un ko labāk darīt. Tās debess rakstu zinības jau ir kaut kur tepat līdzās. Reālas un izmantojamas.

Tehnoloģijas un tulkojumi attīstās
Astroloģija daudz kas attīstījies līdz ar cilvēci. Un līdz ar tehnoloģijām. Ja senāk astrologi ilgi zīmēja sarežģītās kartes, tad tagad atver datoru, ievada datus un tūdaļ viss kļūst redzams. Ja senāk nezināja, netulkoja Plūtonu (to zinātnieki atklāja tikai pagājušā gadsimta pirmajā pusē), tad tagad Plūtonam piešķir lielu nozīmi, un nopietni vērtē tā ietekmi uz tautām, valstīm un globālām pasaules parādībām. Un, ja senāk Urāna centrālais atslēgas vārds bija „pēkšņums”, tad tagad arī – foto, aviācija, datori, internets un citas mūsdienu tehnoloģijas, tostarp tās, kuras cilvēce izgudros vēl tikai rīt. Tā varam turpināt vēl un vēl.

Oponenti un argumenti
Vēstures rats griezies, ieviešot savas korekcijas. Ja Hipokrāta un Paracelza laikos neviens ārsts nevarēja dabūt diplomu bez astroloģijas zināšanām, un tā tika uzskatīta par nopietnu, cienījamu zinātni (tāpat kā matemātika, fizika u.c.), tad pirms pārsimts gadiem astrologus izstūma no zinātnieku vidus.
Arī tagad daudzi akadēmiskie prāti šīs zināšanas un pieredzes neatzīst, un astroloģijas oponenti pamatoti taujā: „Kā kaut kādi debesu ķermeņi var ietekmēt mani, te uz zemes, šajā laikā, vietā un telpā? Kāda būs atbilde?” Teikšu vienkārši: tiešā veidā jau neietekmē ne šā, ne tā, tomēr planētas debesīs ir reālas, tās kustas un pārvietojas, un jau kopš senatnes cilvēki novērojuši, ka noteiktas planētu kombinācijas pie debesīm uz zemes pieņem kādu noteiktu izpausmi. Mainās kombinācijas, mainās izpausmes. Kas augšā – tas lejā. Vērojumi, pētījumi, pieredze. Kāpēc to neizmantot?

Gāze-bremze-pagrieziens
Protams, astroloģija nav vienīgais salmiņš pie kā tverties un turēties, bet tikai viens no instrumentiem, kas var palīdzēt izprast sevi, savu sūtību un dzīves ceļu, kas var palīdzēt dzīvot harmoniskāk un sakārtotāk. Tā ir kā luksofors ar zaļo, dzelteno un sarkano gaismu, kas rāda: kad gāzi grīdā, kad piebremzēt, un kad uz brīdi apstāties pavisam. Astroloģija nepasaka: būs tā un ne citādi! Tā nedod gatavu recepti, bet tikai iezīmē un izgaismo ceļus. Parāda iespējas, ko pēc savas brīvas gribas un lēmuma varam izmantot vai ne. Cilvēka horoskopa karte var būt bagātīgi piebārstīta visveiksmīgākajām kombinācijām, bet, laiski zvilnot uz dīvāna, nekas no gaisa nekritīs – nedz veiksme, nedz skaistā un liktenīgā mīlestība. Diez vai e-pastā pats no sevis parādīsies lielisks darba vai biznesa iespēju piedāvājums, un pats no sevis ieradīsies skaistais dārznieks vai Mūza.

Katram sava loterijas biļete
Ir tāda anekdote ar bārdu. Vīriņš nonāk debesīs, un saka Dieviņam: „Kāpēc Tu man lēmi tik grūtu mūžu? Trūkums un nabadzība, ar ko visu laiku kāvos…” Dieviņš pretī: „Bet vai tu vismaz loterijas biļeti nopirki? „ Tad, nu, lūk, ar astroloģijas instrumenta palīdzību iespējams uzzināt to laiku, kad biļete jāpērk (tikai – neuztveriet to burtiskā nozīmē). Šī mācība ir labs palīgs domājošiem.Kad zvaigznes krīt, cilvēks piesauc vēlas kaut ko labu.
Un tās ir tuvāk nekā mēs domājam…

_________________________________________

Tā ir jauna iespēja padarīt savu dzīvi bagātāku ar cilvēkiem un notikumiem.  

 

Dalīties sociālajos tīklos: