Šķiet, ka ir brīži, kad ikvienu cilvēku ir pārņēmusi nevarības, bezspēcības sajūta, kad gribas padoties, pie sevis skandinot “ko nu es”, “man jau nesanāks” un citus demotivējošus saukļus. Tādos mirkļos mūsos raud iekšējais bērns. Vai varam paši sev palīdzēt atbrīvoties no šīm negatīvām emocijām? Izrādās - var! Agnesi Osi reiz pārsteidza Emocionālās Brīvības tehnika (EBT vai angliski EFT), ko viņa pielieto ik rītu nu jau 3 gadus.
"Tās pamatā ir metodika, kas apvieno alternatīvo medicīnu ar psiholoģiju, savienojot sevī noteiktu punktu stimulāciju ar vienkāršiem psiholoģiskiem paņēmieniem. Ļoti spēcīga ir sākuma frāze, ko izrunā, bungājot ar četriem pirkstu galiem pa delnas karatē punktu, un skaļi sakot: “Neskatoties uz to, ka man ir tāda situācija (īsi raksturojot to), es mīlu un cienu sevi tādu, kāda esmu."
Tādā veidā viņa sev saka PALDIES par kādu sasniegumu dzīvē vai lūdz palīdzību un spēku.
EBT bungošana var tikt sadalīta piecos soļos. Ja esi noraizējies vairāk kā par vienu problēmu vai saskaries ar vairākām bailēm, Tu vari atkārtot šos soļus, lai samazinātu negatīvo sajūtu intensitāti.
1.solis: Identificē problēmu
Lai šī tehnika būtu efektīva, vispirms ir jāidentificē radušās problēmas vai bailes. Tas būs jūsu fokusa punkts, kamēr jūs veiksiet bungošanu. Lai uzlabotu rezultātu, koncentrējieties tikai uz vienu problēmu.
2.solis Nosaki problēmas sākotnējo intensitāti
Pēc problēmas noteikšanas, jums jāiestata intensitātes etalona līmenis. Intensitātes līmeni novērtē skalā no 0 līdz 10, kur 10 ir vissliktākais vērtējums. Skala novērtē emocionālās vai fiziskās sāpes un diskomfortu, ko jūtat attiecībā uz fokusa problēmu.
Etalona noteikšana palīdz uzraudzīt progresu pēc pilnīgas EBT soļu veikšanas. Piemēram, ja sākotnējā intensitāte pirms bungošanas būtu 10 un beigtos ar 5, jūs būtu sasniedzis 50 procentu uzlabojumu.
3.soli Sagatavošanās
Pirms bungošanas uzsākšanas, jums jāizveido “iestatīšanas” frāze, kas izskaidro to, ko jūs mēģināt risināt. Tai jākoncentrējas uz diviem galvenajiem mērķiem:
Visbiežāk tiek izmantota šāda iestatīšanas frāze: “Kaut arī man ir šīs [bailes vai problēma], es dziļi un pilnībā pieņemu sevi.”
Varat mainīt šo frāzi tā, lai tā atbilstu jūsu problēmai, taču tai nevajadzētu būt adresētai kādai citai personai. Piemēram, jūs nevarat teikt: “Kaut arī mana māte ir slima, es dziļi un pilnībā pieņemu sevi.” Jums jākoncentrējas uz to, kā problēma liek jums justies, lai mazinātu ciešanas, ko tā rada. Labāk ir risināt šo situāciju, sakot: "Lai arī man ir skumji, ka mana māte ir slima, es dziļi un pilnībā pieņemu sevi."
4.solis EBT bungošanas secība
EBT bungošanas secība ir metodiska bungošana deviņu meridiānu punktu galos.
Sāciet, pieskaroties karatē punktam, vienlaikus trīs reizes deklamējot iestatīšanas frāzi. Pēc tam septiņas reizes piesitiet katram nākamajam punktam, virzoties pa ķermeni šādā augošā secībā:
Pēc bungošanas zem paduses, pabeidziet secību galvas virspusē.
Bungojot secīgi pa punktiem, atkārtojiet “atgādinājuma” frāzi, lai koncentrētos uz jūsu problemātisko zonu. Ja jūsu “iestatīšanas” frāze ir: “Kaut arī man ir skumji, ka mana māte ir slima, es dziļi un pilnībā pieņemu sevi”, jūsu “atgādinājuma” frāze var būt “Skumjas, ko jūtu, ka mana māte ir slima”. Atkārtojiet šo frāzi katrā pieskaršanās vietā. Atkārtojiet šo secību divas vai trīs reizes.
5.solis Nosaki problēmas galīgo intensitāti
Noslēgumā novērtējiet intensitātes līmeni skalā no 0 līdz 10. Salīdziniet savus rezultātus ar sākotnējo intensitātes līmeni. Ja neesat sasniedzis 0, atkārtojiet šo procesu, līdz sasniedzat 0.