Kas ir Emociju Brīvības Tehnikas (EBT)?


Kas ir Emociju Brtīvības Tehnikas (EBT)?

EBT Bungāšana (angliski Emotional Freedom Techniques, EFT Tapping) ir efektīva pašpalīdzības metode, kas balstās uz pētījumiem par emocionālo traumu ietekmi uz saslimšanu u.c. problēmu rašanos vēlākā dzīves gaitā. Klīniskie pētījumi ir apstiprinājuši, ka EBT bungāšana spēj ātri samazināt pagātnes atmiņu un negatīvu notikumu ietekmi, kas izraisa spriedzi un ciešanas. Kad spriedze mazinās, organisms pats operatīvi atjauno līdzsvaru un izdziedina sevi.

Interneta vietnē examiner.com EBT nodēvēta par “vienu no veiksmīgākajām psiholoģijas pašpalīdzības tehnikām kas jebkad radītas”

 

Κο par EBT saka zinātnieki

EBT izmanto kognitīvās terapijas un ekspozīcijas terapijas elementus un apvieno tos ar akupresūru - ar pirkstu galiem bungājot pa 12 (+/-) akupresūras punktiem. Kopš EFT izveidošanas pagājušā gs. 80.-os gados ir publicēti vairāk nekā 100 medicīnas un psiholoģijas zinātņui pētījumi, tostarp dažādi testi, kas apliecina EBT efektivitāti pie tādiem traucējumiem kā fobijas, trauksme, depresija, posttraumatiskā stresa sindroms, sāpes u.c. problēmas.

 

EBT popularitāte

Pēc ASV apkopotiem datiem ik mēnesi vismaz 5 miljoni cilvēku internetā veic meklējumus ar atslēgvārdiem “EBT bungāšana” (EFT tapping), 5 populārākajām EBT vietnes ik mēnesi skatās vairāk kā 2 mijonus reižu. Par EBT un tās iedarbību ir publicēta informācija lielākajos online medijos, presē un televīzijā, piemēram visā pasaulē slavenie Opras Vinfrijas un Larija Kinga TV šovi.

EBT Bezmaksas rokasgrāmata ir tulkots desmitiem pasaules valodu (2009. gadā  Alīna ir piedalījusies EBT rokasgrāmatas agrākas versijas tulkošanā uz latviešu valodu)  un tiek lēsts, ka tas ir lejuplādēts vairāk nekā 2 miljonos kopiju. To veiksmīgi pielieto gan tādu augsti attīstītu valstu kā ASV, Lielbritānijas, gan arī tādās nabadzīgās un jaunattīstības valstīs kā Ruanda un Šrilanka.

EBT - daudzi zin, bet neizmanto.

 

Manas pasniegšanas unikalitāte

Ja to tā var saukt, EBT ir divi škietami trūkumi, par kuriem esmu šo 12 gadu garumā dzirdējusi no cilvēkiem, kas ar metodi ir pazīstami, bet to neizmanto. Dažkārt tā darbojas tik ātri, ka cilvēks nepaspēj nofiksēt izmaiņas vai noticēt tām. Tas ir bezapziņas psiholoģisko aizsardzību efekts, kuru apzinoties mēs samērā vienkārši varam apiet.  Otrs trūkums ir saistīts ar veidu, kā EBT tiek tradicionāli pasniegts un saprasts, proti, ka tie ir “burvju vārdi”, kas jāpasaka bungājot, kas visu priekš tevis atrisina. Tāpēc pēc pirmajiem lieliskajiem rezultātiem ar speciālistu, klienti pamet patstāvīgo darbu, jo “es vienkārši nezinu, ko teikt”. Savā praksē es mācu cilvēkiem kāda loma ir vārdiem un kā uzskaņoties uz īsto vilni, lai efekts būtu, pat ja jums galīgi nav ko teikt.

 

EBT izmantošana ar citām metodēm

Atceroties rakstnieka Marka Tvena teikto: “Ja tavā instrumentu kastē ir tikai āmurs, viss šajā pasaulē sāk aizdomīgi līdzināties naglām”, vēlos teikt, ka lieliska EBT īpašība ir tās iespējas kombinēt ar citām praksēm un tehnikām - tādām kā meditācija, mākslas terapija un pat Helingera sistēmiskie izvietojumi. Manā praktisko instrumentu kastē EBT  noteikti ir goda vieta!

 

EBT drošība un efektivitāte

EBT bungāšana ir pielāgojama dažādām dzīves situācijām un zināšanu līmeņiem - to var apgūt gan 5gadīgs bērns, bet ir arī oficiālas programmas ārstu un medmāsu apmācībai.

ASV šī metode iemantoja pelnītu popularitāti pēc tam, kad tika novērots tās ātrais, labvēlīgais efekts uz kara veterānu pansionātu un krimināli sodīto personu emocionālo stāvokli, pašsajūtu un uzvedību. Šīm sociālajām grupām  psiholoģiskā palīdzība ir ārkārtīgi vajadzīga, taču citu metožu sarežģītība, dārdzība vai lēnā iedarbība, padara tās maz pieejamas.

Tā noteikti nav panaceja, taču pareizi pielietojot jau šobrīd tā maina uz labu daudzu jo daudzu cilvēku dzīves. Tu vari būt viens no tiem.

Materiālu sagatavoja: A.Voronova.

Apgūt EBT vari A.Voronovas kursā “IEGRIEZ LABKLĀJĪBAS DZĪVES RATU AR EMOCIJU BRĪVĪBAS TEHNIKU”

 

 Dalīties sociālajos tīklos: