Sarunu vakari ar JURI BRANTU. Kā justies veselīgi vienots prātā, ķermenī un garā.Ar budisma vēju matos. Dažs grib kļūt par supercilvēku, es – par Cilvēku. Rodu patvērumu nevis šablonos, bet savā nesamākslotajā būtībā.

Ar budisma vēju matos

Dažs grib kļūt par supercilvēku, es – par Cilvēku. Rodu patvērumu nevis šablonos, bet savā nesamākslotajā būtībā. Tas bieži ir sāpīgi, jo, tiklīdz kļūsti atvērtāks, citi tevī sadur duncīšus. Galvenais ir nebaidīties, jo aiztaisīt sirdi ir vienkārši, neslēpj dziednieks, cigun un reiki meistars Juris Brants.

“Daudziem vārds “veselība” asociējas ar fizisko vai psiholoģisko normu, taču cilvēkam, kurš vēlas būt patiesi vesels, ir jāapvieno garīgā, emocionālā, psiholoģiskā un fiziskā disciplīna. Pie pēdējās pieder ēdiens un kustības. Neatzīstu fanātisku veģetārismu. Kāda atšķirība – noķersi zivi, nokausi cūku vai izraksi bieti? Tā vienalga ir nogalināšana. Prātam nav grūti izdomāt, kā sevi un savu rīcību attaisnot. Nodarbojoties ar jogu, tu vari pildīt vingrinājumu Sveiciens saulei, vari arī vingrot visam citādi, tikai kusties, dari. Tāpat nav svarīgi, kādā valodā raksti mantras, man, piemēram, ir pieņemama, pat ļoti tuva tibetiešu valoda. Patīk sarežģītie simboli, kas ietver kontūras un līknes, liek smadzenēm darboties citādi. Latviskajā versijā savās kladītēs rakstu dažādas vēlmes un vajadzības. Bet var jau vispār nerakstīt, vienkārši atkārtot vai arī tikai padomāt. Kristietis lai skaita savu tēvreizi, un tā būs viņa garīgā prakse. Galvenais izprast jēgu. Darot jebko akli, fanātiski, automātiski, bez izpratnes, vēlāk jābrīnās par daudz ko, ar ko pašiem negribas sastapties. Savu pirmo projektu Veselības centrs izveidoju pēc tam, kad biju ieguvis reiki meistara pakāpi, cigun un taidzi sertifikātu. Daudzas budisma svētības sākās ar budistu mūka lamas Nima vizīti Liepājā,” stāsta Juris Brants.

 

Dalīties sociālajos tīklos: