MARTA KIMONTE. U-sin jeb 5 pirmelementu lekciju cikls “Sezonālais uzturs”Aicinam piedalīties šajā lekciju ciklā, kurā jūs uzzināsiet kas ir U-sin sistēma, kā izmantojot to var izprast organisma un dabas mijiedarbību. Nodarbību ciklā ir viena bezmaksas un četras maksas nodarbības.

Aicinam piedalīties šajā lekciju ciklā, kurā jūs uzzināsiet kas ir U-sin sistēma, kā izmantojot to var izprast organisma un dabas mijiedarbību.

‘Slimība nenokrīt no debesīm kā pērkons skaidrajā dienas laikā. Tā ir patstāvīga dabas likumu neievērošanas rezultāts. Paplašinoties un un uzkrājoties, šie veselības traucējumi, pēkšņi izpaužas slimību veidā. Taču pēkšņums ir tikai šķietams.” Hipokrāts Viena no pastāvīgajām darbībām ko mēs visi daram – ir ēdiena lietošana. No tā cik pareizi un apdomīgi cilvēks ēd, ir atkarīgs viņa veselības stāvoklis. 

Senās Ķīnas U-sin teorija balstās uz 5 elementu sistēmu.Saskaņā ar šo sistēmu atkarībā no gada sezonas, cilvēkam būtu ieteicams ievērot atbilstošus pasākumus un rekomendācijas noteiktu orgānu un ķermeņu sistēmu darbības uzlabošanai un profilaksei. Uztura jautājumā tas būtu, lietot produktus ”savā” laikā. Katram no šiem 5 elementiem atbilst sava garša, krāsa, skaņa, enerģija un pāra orgāni. Austrumu dziednieki gadsimtiem krājuši zināšanas par to, kā pārtika iedarbojas uz cilvēka organismu un noskaidroja – lai organisms darbotos bez traucējumiem, ir nepieciešams, atkarībā no gada sezonas, lietot ēdienu ar attiecīgām garšām un uztura īpašībām

U-sin sistēma ir viens no fundamentālajiem likumiem austrumu filosofijā. Šis likums regulē jebkuru parādību un visu esošo šajā pasaulē. Viss dabā – fizisks vai metafizisks ir attiecināms vienai no 5 elementu kategorijai.

 

 

Dalīties sociālajos tīklos: