Zintas Miezaines nodarbību cikls “Eneagramma – ceļš sevis un pasaules izzināšanai”

 

Lai saprastu eneagrammas vēsturi, jāatdala eneagrammas simbola vēsturi no eneagrammas kā raksturu tipoloģijas un sevis iepazīšanas modeļa vēstures. Simbola vēsture ir vismaz divarpus tūkstošus gadu sena. Eneagrammas personības tipoloģijai, kādu to pazīstam šodien, – deviņiem raksturiem ir aptuveni 50-60 gadu ilga vēsture, bet tipoloģijas saknes iesniedzas līdz apmēram 3. un 4. gadsimtam – līdz pirmkristīgo tuksneša tēvu garīgajai pieredzei. Kad 20. gadsimta 50. gados sāka veidot deviņu raksturu aprakstus, tos izvietoja eneagrammas simbolā, kas funkcionāli palīdz izprast raksturu iekšējo un visu raksturu savstarpējo dinamiku.

Darbs ar eneagrammu ir ceļš no fiksācijas un identifikācijas savā rakstura musturā uz tuvošanos savai patiesai būtībai, Dieva veidotās esības dziļumiem – tas ir garīgās izaugsmes un transformācijas ceļš. Rakstura musturi apraksta cilvēka pamatpārliecības un uzskatus, vērtības un spējas, konfliktu risināšanas modeļus un izturēšanās stratēģijas, attīstības un garīgās izaugsmes tendences.

Eneagrammu var pielietot visdažādākajos cilvēku savstarpējo attiecību kontekstos. Profesionālajā segmentā ar eneagrammas palīdzību var atklāt katram raksturam specifisko motivāciju, kas izpaužas konfliktu pārvaldīšanā un komunikācijā. Ar eneagrammas palīdzību var atrast pieeju sava paša vai otra cilvēka raksturam. Ņemot vērā raksturu savstarpējās korelācijas un sadarbības iespējas un riskus, kas katram raksturam ir atšķirīgi, iespējams samazināt konfliktu iespējamību grupā un būtiski uzlabot sadarbības un kooperācijas potenciālu

Nodarbību  ciklā apgūsim senu sistēmu, kas var palīdzēt labāk iepazīt sevi, savas ierastās reakcijas uz notikumiem, izdzīvošanas stratēģijas. Sistēma dod virzienu, kurp raudzīties, ja kādā no dzīves jomām jūtamies iestrēguši. Eneagrammu izmantojuši kristīgās baznīcas dvēseļu kopēji, un salīdzinoši nesen tā tikusi publiskota plašākai sabiedrībai.

 

Dalībniekiem būs iespēja iepazīt savas automātiskās  reakcijas uz pasauli un notikumiem, iepazīt eneagrammas likumsakarības un varēs to patstāvīgi izmantot iestrēgumu brīžos. Turklāt, iedziļinoties dažādajos eneagrammas raksturu izzīmējumos, dalībnieki varēs attīstīt spēju labāk izprast apkārtējos un atbrīvot sevi no nevajadzīgiem asumiem un pārpratumiem attiecībās ar citiem cilvēkiem.

Nodarbību apmeklētāji saņems ieteicamās literatūras sarakstu un testus pašpārbaudei.

 

“Dzives elpa” 01.11.17.Z.Miezaine.Eneagramma – ceļš sevis un pasaules izzināšanai.

Ievada nodarbība

 

Trešdienā, 1.novembrī, plkst.19.30

Nodarbību cikls ”Eneagramma – ceļš sevis un pasaules izzināšanai”

 Ievada nodarbība

Pirmdienā, 6.novembrī, plkst.19.30

Nodarbību cikls ”Eneagramma – ceļš sevis un pasaules izzināšanai”

Kas ir eneagramma?

 

Pirmdienā, 20.novembrī, plkst.19.30

Nodarbību cikls ”Eneagramma – ceļš sevis un pasaules izzināšanai”

Pielaikojam raksturus. Prāts

 

Trešdienā, 29.novembri, plkst.19.30

Nodarbību cikls ”Eneagramma – ceļš sevis un pasaules izzināšanai”

Pielaikojam raksturus. Sirds

 

Pirmdienā, 4. decembrī, plkst.19.30

Nodarbību cikls ”Eneagramma – ceļš sevis un pasaules izzināšanai”

Pielaikojam raksturus. Ķermenis

 

Pirmdienā, 18. decembrī, plkst.19.30

Nodarbību cikls ”Eneagramma – ceļš sevis un pasaules izzināšanai”

Eneagramma kā “špikeris” labākai dzīvei – kā atbrīvoties no grābekļem.

Eneagramma kā problēmu risināšanas ceļš.

 

 

________________________________

 

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.