“Neiro mākslošana” ar Mairu Gūtmani

 Kā līnijas uz papīra var palīdzēt atrisināt iestrēgušus stāvokļus,

kurus mēs parasti saucam par problēmām.

Kā līnijas uz papīra var palīdzēt iegūt jaunu skatījumu un jaunas idejas lieliskai dzīvei.

 

 

Azartiska un jautra nodarbe ar zīmuļiem rokās. Bet varbūt kaitinoša un dusmas izraisoša. Mākslošana. Ļaušanās dabiskām, radošām izpausmēm būt par palīgiem iestrēguma situācijās. Šādas situācijas mēs visbiežāk saucam par problēmām. Vai arī par stāvokli “Mūza aizgājusi un nav ne jausmas kad atgriezīsies”.

Nosaukumā vārds neiro nozīmē to, ka mākslošanas procesā mēs izmantosim sapratni par to, kā mūsu smadzenes atbalsta vai neatbalsta mūsu došanos pretim mūsu vislieliskākajai dzīvei. Kā savienot cilvēka dabiskos instinktus – vēlmi radīt, izpaust sevi ar līnijām, krāsām, faktūrām, formām, ritmiem un tam visam bieži vien blakus stāvošajām bailēm realitātē uzticēties savam aicinājumam, neapzinātajai vēlmei sabotēt sevi, neapzinātai vēlmei ekspluatēt vienus un tos pašu ieradumus, kaut gan sen tie vairs nekalpo manam lieliskumam.

Praktiski tas nozīmē to, ka, lai līdzdarbotos, Tev būs nepieciešams papīrs (vismaz A4, bet var būt arī A3), krāsainie zīmuļi un/vai flomāsteri. Der arī krītiņi.

 

 

Ko Tu iegūsi?

Katra līnija Tavā mākslošanas darbā nosacīti ir jauns brīvais neirons un līdz ar to arī enerģija, lai rastu risinājumu. Risinājumu jebkādam iestrēgumam. Šis iestrēgums var būt kāda fiziska veselības lieta, tas var būt attiecību iesprūdums, tas var būt radošais izsīkums, tas var būt ideju trūkums, tas var būt nepatīkams finansiālais stāvoklis.

Maira:

“Mana pirmā neiro mākslošana bija par tēmu – Man ir apnicis, ka man katru rītu no jauna ir jāuzražo sevī laimes sajūta, jo tā nezin kāpēc manī nav pati no sevis. Šis jautājums manī radīja neapmierinātību un spriedzi, dusmas un aizvainojumu. Neiro mākslošanas atklāšana man nāca tieši laikā.

Kā tas beidzās? Īsumā varu pateikt – labi. Bet, lai uzzinātu vairāk, nāc, mākslosim kopā. Iegūsim lielisku palīgu šādu vai citādu iestrēgumu atrisināšanai.

Saulītes un samīļojieni!”

p.s. Lai patusētos un izbaudītu sevi mākslinieku kopienā, Tavā rīcībā būs slēgtā FB “Neiro mākslošana Dzīves elpā” grupa. Kā parasti – vieta  jautājumiem, idejām, iedvesmai un atklāsmēm!

 

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.